Ana Sayfa Sinema Paranoya’nın basın toplantısı yapıldı

Paranoya’nın basın toplantısı yapıldı

52
0

Önümüzdeki günlerde çekimlerine başlanacak olan yılın iddialı filmlerinden Paranoya’nın basın toplantısı yapıldı. Bir gazetecinin paranoyası nedeniyle başına açtığı komik ve tuhaf işleri konu alan filmin 2024 yılının sonbahar aylarında vizyona girmesi planlanıyor.

Hem güldüren hem düşündüren hikâyesi ve oyuncu kadrosuyla adından söz ettirecek olan “Paranoya” filminin oyuncuları okuma provası için bir araya geldi.

İBB Beyoğlu Sinemasında buluşan film ekibi, okuma provası öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Önümüzdeki günlerde çekimlerine başlanacak olan filmin basın toplantısına filmin yönetmeni Cengiz Özkarabekir, senaryo danışmanları adına Ahmet Ümit, Onur Buldu, Ege Kökenli, Bülent Şakrak, Cihat Tamer, Hüseyin Avni Danyal, Ayşen İnci, Metin Yıldız, Canan Atalay, Adem Yılmaz, Ebru Şam başta olmak üzere filmin oyuncuları katıldı.

Toplantının moderatörlüğünü de üstlenen Ahmet Ümit, konuşmasında filmin Türkiye sineması adına çok kıymetli olduğunu ve ülkenin pek çok gerçeğine de ayna tutacağını vurguladı.

Yönetmen Cengiz Özkarabekir ise sinemaseverleri güzel bir filmin beklediğini söylerken filmde rol alan tüm oyunculara teşekkür etti.

Paranoya filminde Muntazam adlı bir gazeteciyi canlandıracak olan Onur Buldu, rolüne hazırlanırken senaryo danışmanı Psikaytr Dr. Samuray Özdemir’den destek aldığını belirtti ve kendisine teşekkürlerini sundu. Rolün kendisini korkuttuğunu, acaba yapabilir miyim dediğini söyleyen Buldu ‘Böyle bir senaryo olunca çok heyecanlanıyorum. Çok güzel yazılmış bir karakter.Ben de elimden geleni yapacağım’ dedi.

Ustaları ve gençleri buluşturan güçlü kadrosuyla dikkat çeken Paranoya filminin genç oyuncuları, usta isimler ile çalışmaktan ve filmin kadrosunda yer almaktan dolayı onur duyduklarını belirttiler.

Yapımcılığını D Sinema’nın, senaristliğini Kubilay Zerener’in üstlendiği filmüniversite öğrencisiyken yazdığı bir şiir yüzünden hapse atılan, hapisteyken babasının cenazesine katılamamasından dolayı paranoyası başlayan Muntazam (Onur Buldu) adlı bir gazetecinin başından geçenleri konu alıyor.

Çekimleri İstanbul ve Lüleburgaz’da gerçekleştirilecek olan Paranoya filminin sonbahar aylarında vizyona girmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz