Ana Sayfa Haber Evlerin Desensel Zemini

Evlerin Desensel Zemini

468
0

Parke döşemeler için kullanılan bir kaplama malzemesidir. Doğal yapısından dolayı günümüzdeki işleri için yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Gelişen teknolojiden dolayı parke çeşitleri de son derece fazladır. Derzli parke, derzsiz parke türlerinde olmak üzere farklı dekorasyon amaçları için birçok renk ve model seçeneği bulunmaktadır. Nüfusun artması ve çevre problemlerinden dolayı masif parke yerine daha fazla lamine parkeler kullanılmaktadır.

 Macar Parke Nedir?

 Parkelerin birbirlerine 45 ya da 60 derecelik açılar olacak şeklinde döşenmesidir. Döşenmesi esnasında düz şekil oluşturan parkeler olarak tanımlanır. Çapraz veya zikzaklı olarak da çeşitli modellerde macar parke döşemesi yapılmaktadır. Kaliteli, uzun ömürlü ve oldukça rahat kullanıma sahip bir üründür. Döşeme işlemi sırasında el yardımı ile kolaylıkla döşeme yapılır. Bulunduğu mekanı daha büyük gösterir. Uygulamaların esnasında kimyasal madde kullanılmadan yapılmaktadır. Zarar vermeden onarım işlemi sağlanmaktadır.

 Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Parke seçimi esnasında mobilyalara uyumlu olacak renkte parke seçilmelidir. Seçilen parke mobilyanın daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Koyu renk parkede açık renk koltuk takımlarını seçimi ile zıt bir uyum yakalanmaktadır. Süpürgelik renginin de macar parke için uyum sağlaması önemlidir. Parke ile zıt renkli ve yüksek süpürgelikler tercih edilmelidir. Bu durum mekan görünümü açısından farklılık sağlamaktadır. Aynı zamanda satın alınan parkelerin kilit sistemi olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bu parkeler daha uzun ömürlü ve kalıcı olmaktadır.

 Macar Parke Nasıl Uygulanır?

 Diğer parke uygulamalarına göre daha kolay olarak döşenmektedir. Döşeme yapılacak olan zemine yapıştırma, çivileme tarzında işlemlere gerek duymamaktadır. Kilitleme sisteminde olduğu için hızlı bir şekilde kurulum yapılmaktadır. Herhangi mevcut olan bir zemin üzerine de kurulumu yapılabilmektedir. Ahşap yapıdaki taslaklardan üretimi yapılmaktadır. Taslaklar genellikle istenilen boy ve desende üretimi gerçekleştirilmektedir. Ardından geçiş yerleri hazırlanır, zımpara ile cila işlemlerinden sonra döşemesi yapılmaktadır. Farklı yapıdaki macar parke uygulandığı ortama ışık katmaktadır.

 Macar Parke Fiyatları Hangi Aralıkta Bulunmaktadır?

 Sektörde çok sayıda parke bulunmasından dolayı kalitesine, rengine, modeline göre değişiklik göstermektedir. Bu alandaki parkeler incelenerek fiyat analizi doğrultusunda eve uygun model ve renkte parke seçimi yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz